Liepāja Open 2017 triumfē somu minigolferi

Home / Jaunumi / Liepāja Open 2017 triumfē somu minigolferi

25. un 26. februārī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs Liepāja Open ’2017.
Šoreiz turnīram bija pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 31 spēlētājs no 4 valstīm. Līdzās mājiniekiem un Liepāju ļoti iecienījušiem somiem un poļiem, trešo reizi ciemos bija atbraukuši arī 4 Krievijas izlases spēlētāji.
Kopumā bija ieradušies 14 ārzemju minigolferi, kas ir jauns šo sacensību rekords. Vairāki no viesiem pārstāvēja pasaules vadošos sportistus – viņus var atrast Pasaules Minigolfa federācijas (WMF) reitinga TOP 50. Jo patīkamāk, ka arī mūsējie neļāva sevi apspēlēt “vienos vārtos”. Sacensību formula nosaka, ka pēc septiņiem apļiem tiek apbalvoti uzvarētāji atsevišķās klasēs, bet astoto apli spēlē labākie 18 sportisti, t.s., “Open” klasē, izcīnot absolūtā uzvarētāja titulu – GRAND PRIX.
Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas ar dažiem negaidītiem pavērsieniem.
Kungu un OPEN konkurencē vadību ar skaistu 20 pirmajā aplī sāka viens no Somijas vīriešu izlases līderiem Aki Silmans (BGK Kungalvs). Aki pelnīti noturēja līderpozīcijas līdz sacensību beigām, izcīnot uzvaru gan kungu konkurencē (141 punkts; ar lielisku vidējo rezultātu 20,1), gan apvienotajā Open klasē (163) un iegūstot turnīra GRAND PRIX.
Kungu grupā 2.vietu visa turnīra laikā noturēja, un sudraba medaļu izcīnīja Krievijas izlases spēlētājs Ivans Popļetejevs (MGC Putter Kunzell; 150 punkti), bet bronza tika citam Krievijas minigolferim Dmitrijam Pritikinam (Maskava; 157).
Junioru grupā sacensību sākumā ar lielisku rezultātu (20) vadībā izrāvās Emīls Šimanskis, bet pēc 1.sacensību dienas [5 apļiem] (ar 22 visos apļos) viņu apsteidza Klāvs Kalniņš. Otrajā sacensību dienā tomēr meistarīgāks izrādījās Emīls, kurš noslēgumā izcīnīja savu pirmo zeltu junioru klasē (155 punkti), turklāt viņš ilgstoši turējās vadošajā grupā arī Open klasē. Spraigā cīņā ar sudrabu nācās samierināties Klāvam Kalniņam (158), bet bronzu pirmo reizi karjerā izcīnīja grobiņnieks Jānis Miķelsons (203).
Dāmu grupā otro gadu pēc kārtas uzvaru svinēja Krievijas izlases spēlētāja Anna Pritikina (158 punkti), sudraba medaļu šoreiz izcīnīja Evelīna Brikmane (172 punkti), bet Madara Ambrēna finišā izrāva bronzu (summā 183 punkti), par 2 punktiem apsteidzot savu māsu Kristiānu Kiršu (185).
Kungu senioru grupā, jau no paša sacensību sākuma vadības grožus savās rokās droši paņēma un līdz finišam noturēja Somijas izlases veterāns Marku Silmans (RG Manse; 148 punkti). Sudrabu ar stabilu spēli izcīnīja Krievijas izlases spēlētājs no Sanktpēterburgas Vasilijs Čmuts (167 punkti). Spraigā cīņā par bronzu ļoti izturīgi nervi izrādījās Liepājas minigolfa kluba prezidentam Verneram Kiršam, kurš par 1 punktu (!) finišā pārspēja savu seno konkurentu – Polijas minigolfa tēvu Bogdanu Milohu (MGK Sopot).
Komandu cīņā ļoti pārliecinošu uzvaru svinēja Somijas komanda “Lutra Lutra”, kurā spēlēja Aki un Marku Silmani un WMF Sporta direktors Pasi Aho. Čempioniem 7 apļu summā 449 punkti.
Sudraba medaļas izcīnīja Maskavas komanda “Salūts” (Anna un Dmitrijs Pritikini; Ivans Popļetejevs) – 465 punkti.
Bronzu spraigā mačā izcīnīja Liepājas MGK Līva komanda RMM, kurā startēja Jānis Džiguns, Uģis Voicišs un Reinis Mārtiņš Miķelsons (summā 539 punkti).
Open klasē sudrabu izcīnīja seniors Markku Silmans (Somija, 168 punkti), bet bronzu ieguva Ivans Popļetejevs (175). Pārspēlē par 4.vietu labāk mieru spēja saglabāt Anna Pritikina no Krievijas, kura pārspēja labāko Latvijas spēlētāju – Liepājas junioru Emīlu Šimanski (abiem 178). 6.vieta Dmitrijam Pritikinam (182).

Paralēli Liepaja Open turnīram trešo gadu pēc kārtas norisinājās Latvijas un Polijas mačsacīkste, kuras ietvaros katrā aplī no katras valsts pārstāvjiem tika ieskaitīti pa 5 labākiem rezultātiem.
Pēc 6 apļu mača Latvija bija pārāka ar 672 pret 772.
Ārzemju viesi uzteica brīnišķīgo un ļoti viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad atbraukt atkal, aicinot līdzi arī citus draugus.
Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem un cer, ka nākamajā gadā uz Liepāju izdosies atvilināt vēl vairāk ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī.
Rezultātus var apskatīt šeit