Kosti Raesola no Somijas uzvar Liepāja Open 2015

Home / Jaunumi / Kosti Raesola no Somijas uzvar Liepāja Open 2015

28 februārī un 1.martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs Liepāja Open ’2015.
Šoreiz turnīrā startēja rekordliels dalībnieku skaits – 31 spēlētājs no 4 valstīm. Līdzās mājiniekiem un Liepāju ļoti iecienījušajiem somiem un poļiem, pirmo reizi bija ieradušies arī divi Krievijas izlases spēlētāji, pavisam piedalījās 14 ārzemju minigolferi.
Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas. Līderpozīcijās ar gandrīz absolūto rezultātu 19 sitieni pēc 1.apļa izvirzījās Latvijas pēdējo trīs gadu absolūtais čempions un Liepāja Open ‘2013 uzvarētājs Mārtiņš Vilmanis. 2.aplī Mārtiņam tik labi neveicās (24), un viņu panāca Somijas izlases kapteinis un pērnā gada turnīra uzvarētājs Kosti Raesola (21; 22).
5.aplī Kosti vienīgais no turnīra dalībniekiem nospēlēja absolūto apli (18), un pēc pirmās dienas sacensībām izvirzījās drošā vadībā. 2.vietā bija iekārtojies Krievijas izlases spēlētājs Ivans Popļetejevs, savukārt viņu centās ķert liepājnieki Uģis Voicišs un Dairis Šinkevičs.
Arī Ivanam Popļetejevam 6.aplī bija lieliska iespēja nospēlēt absolūto rezultātu (18), taču viņam gadījās sāpīga neveiksme pie pēdējā celiņa, un rezultātā – „tikai” 19, nedaudz pietuvojoties līderim.
Kosti vadību neatdeva līdz pat sacensību beigām, viņš lieliski un vienmērīgi aizvadīja arī sacensību 2.dienu un otro gadu pēc kārtas kļuva par Liepāja Open Lielās balvas ieguvēju ar izcilu vidējo rezultātu – 20,5. Deviņus punktus uzvarētājam zaudēja un sudraba medaļu izcīnīja Ivans Popļetejevs.
Īpašu uzslavu pelnījis liepājnieks Uģis Voicišs, kurš bija labākais no Latvijas spēlētājiem, un pirmo reizi kāpa uz pjedestāla, izcīnot gan bronzas medaļu kungu grupā, gan kausu par 3.vietu Open klasē.
Noteikti jāuzteic arī liepājnieka Daira Šinkeviča izcīnītā 4.vieta gan kungu, gan Open klasē, tikai 5 punktus aiz bronzas medaļas ieguvēja (vid. 24,5), kas ir viņa labākais sasniegums līdzšinējā karjerā; un Jāņa Džiguna 5.vieta kungiem un 6.vieta Open klasē.
Jāatzīmē, ka rezultāti bija ļoti augstvērtīgi, un vairākiem spēlētājiem bija pa spēkam nospēlēt 19 punktus vienā aplī. To spēja gan uzvarētājs Kosti Raesola, gan Mārtiņš Vilmanis, bet Ivans Popļetejevs to spēja pat 2 reizes !
Junioru klasē lieliski turnīru iesāka abi Liepājas vadošie juniori – Rūdolfs Lagzda un Klāvs Kalniņš, taču Klāvam diemžēl otrajā dienā nācās izstāties slimības dēļ. Tādējādi Rūdolfs izcīnīja savu pirmo Liepaja Open čempiona titulu, ierindojoties 9.vietā Open kategorijā.
Sudraba medaļu ar lielisku spēli 2.sacensību dienā (24; 23; 22) izcīnīja Emīls Šimanskis, bet bronzu pirmo reizi ieguva Sandris Mūrnieks (visi Liepāja).
Dāmu grupā aizraujošā cīņā uzvarēja Latvijas čempione, liepājniece Evelīna Brikmane, ar vidējo rezultātu – 24,8. Evelīna izcīnīja arī kausu par 5.vietu Open klasē. Sudraba medaļu pirmo reizi izcīnīja Kristiāna Kirša, bet bronza tika Krievijas spēlētājai Natālijai Mačehkinai.
Kungu senioru grupā, īstā fināla trillerī (tikai ar 2 punktu pārsvaru) savus poļu un latviešu oponentus pieveica un trešo Liepāja Open čempiona titulu izcīnīja Verners Kiršs, kuram arī 10.vieta kopvērtējumā. Sudrabu izcīnīja Polijas minigolfa tēvs Bogdans Milohs (MGK Sopot), bet bronzu ar stabilu spēli nodrošināja senioru grupas debitants, liepājnieks Ģirts Priede. Pieredzējušais liepājnieks Juris Kibaļčičs šoreiz 4.vietā.
Dāmu senioru grupā uzvarēja Anna Dunajska (MGK Sopot), sudrabs tika citai polietei Marija Roginskai (MGK Sopot).
Paralēli Liepaja Open turnīram notika Latvijas un Polijas mačsacīkste, kuras ietvaros katrā aplī no katras valsts pārstāvjiem tika ieskaitīti pa 5 labākiem rezultātiem.
Pēc 6 apļu cīņas Latvija bija pārāka pārliecinoši ar 692 pret 811.
Ārzemju viesi uzteica ļoti jauko un viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad ierasties atkal.
Rezultātus var apskatīt http://minigolfs.lv/LiepajaOpen2015/result.htm