Noskaidroti Liepāja Open 2022 uzvarētāji

Home / Jaunumi / Noskaidroti Liepāja Open 2022 uzvarētāji

26. un 27. februārī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos pēc viena gada piespiedu pauzes jau devīto reizi norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs Liepāja Open ’2022.

Šogad turnīram bija pieteicies solīds dalībnieku skaits – 20 spēlētāji no 5 valstīm.  

Sacensību formula nosaka, ka pēc deviņiem apļiem tiek apbalvoti uzvarētāji atsevišķās klasēs, bet desmito apli spēlē labākie 18 sportisti, t.s., “Open” klasē, izcīnot turnīra absolūtā uzvarētāja titulu – GRAND PRIX.

Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas, tāpat jāatzīmē arī ļoti augstvērtīgais rezultātu līmenis. Lai gan neviens sportists vienā aplī nenospēlēja absolūto rezultātu 18, bet “gandrīz maģisko” 19 spēlētāji sasniedza 10 reizes – tajā skaitā sacensību uzvarētājs to izdarīja 3 apļos pēc kārtas, bet pa reizei to spēja veikt arī 6 labākie Latvijas spēlētāji.

Kungu un OPEN konkurencē dominēja viens no turnīra galvenajiem favorītiem – bijušais Vācijas izlases spēlētājs Miroslavs Stoparičs (1.MGC Mainz), kurš pēc relatīvām neveiksmēm pirmajos 2 apļos (22; 22) pēc tam 3 apļos pēc kārtas iespēja gandrīz maģisko “19”, un vadības grožus līdz finišam tā arī nevienam neatdeva, izcīnot uzvaru gan kungu konkurencē (191 punkti), gan apvienotajā Open klasē (211) un pirmo reizi izcīnot turnīra GRAND PRIX.

Kungu grupā cīņas par godalgotajām vietām bija tik spraigas un aizraujošas kā nekad agrāk Liepaja Open vēsturē. Lieliski spēlēja arī labākie no mūsējiem – Dairis Šinkevičs, Jānis Džiguns un Reinis Mārtiņš Miķelsons. Vissparīgāk ar līderiem spēkojās Dairis, kurš finišēja sudraba pozīcijā (summā 198 punkti), par 1 punktu apsteidzot itāli Andrea Montomoli (199), kuram šogad tika bronza. Tūlīt aiz goda pjedestāla- 4.vietā ierindojās grobiņnieks Reinis Mārtiņš Miķelsons (202), bet  5.vietā- Jānis Džiguns (203).

Junioru grupā uzvaru svinēja 11 gadus vecais Mārtiņš Medveckis.

Junioru U-21 grupā zeltu ieguva Liepājas juniors Emīls Šimanskis (194 punkti), sudrabu izcīnīja viņa komandas biedrs Rūdolfs Lagzda (205), bet bronzu izcīnīja vēl viens liepājnieks- Sandris Mūrnieks (232).

Dāmu grupā lieliski spēlēja Kristiāna Kirša, kura pārstāv Itālijas klubu MC Follonica. Kristiāna pēc pirmajiem 2 apļiem (21; 19) bija turnīra līdere. Arī vēlāk viņa sparīgi centās turēt līdzi Stoparičam cīņā par sacensību GRAND PRIX. Viņai izdevās spoža uzvara dāmu grupā (summā 191 punkts). Sudrabu, pirmo reizi viesojoties Liepājā, izcīnīja Polijas spēlētāja Inga Hryb (MGK Kolobrzeg).

Senioru grupā sacensības lieliski uzsāka Liepājas minigolfa kluba “Līva” prezidents Verners Kiršs (21; 20), kurš vadības grožus savās rokās droši saņēma sākot no 1.apļa un noturēja tos līdz finišam (204 punkti). Viņa galvenais oponents, soms Pasi Aho šoreiz spēlēja nestabili – “tikai” sudrabs (223). Bronzu ieguva “MGC Sopot” prezidents Bogdans Milochs (238).

Komandu cīņā pārliecinošu uzvaru svinēja jauktā Latvijas-Itālijas komanda “BalsamSpritz” (Kristiāna Kirša, Andrea Montomoli un Dairis Šinkevičs). Čempioniem 9 apļu summā 590 punkti.

Sudraba medaļas izcīnīja labi spēlējošā liepājnieku un ex-liepājnieku apvienība “Play 4 Score”, kurā spēlēja Jānis Džiguns, Jānis Medveckis un Reinis Mārtiņš Miķelsons – summā 613 punkti.

Bronza šoreiz starptautiskajai komandai “Old Stars” (Verners Kiršs, Miroslavs Stoparičs un WMF Sporta direktors Pasi Aho (BGC Neutraubling, Somija)) – summā 618 punkti.

4.vietā ierindojās Liepājas U-21 junioru komanda (Emīls Šimanskis, Rūdolfs Lagzda un Sandris Mūrnieks) – 632 punkti.

Pēdējā [10.] aplī tika izcīnīt kausi Open klasē. Pirms fināla, esot vadībā ar 2 punktu pārsvaru, to vēl par 2 punktiem palielināja Miroslavs Stoparičs, un pirmo reizi kļuva par “Liepaja Open” GRAND PRIX ieguvēju (summā 211 punkti). Sudraba un bronzas ieguvēju noskaidrošanai bija jārīko pārspēle, jo Kristiāna Kirša un Emīls Šimanskis abi finišēja ar vienādu rezultātu (215 punkti). Kristiāna pārspēlē izrādījās veiksmīgāka un izcīnīja sudrabu, bet Emīlam šoreiz bronza.

4.vietu izcīnīja Itālijas spēlētājs Andrea Montomoli (MC Follonica, 220 punkti), 5.vietu pārspēlē ar Dairi Šinkeviču izcīnīja Verners Kiršs (abiem pa 223).

Ārzemju viesi bija priecīgi pēc 2 gadu pārtraukuma atkal viesoties un spēlēt Liepājā un satikt savus draugus. Ciemiņi uzteica brīnišķīgo un ļoti viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad atbraukt atkal.

Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem, īpaši Liepājas pilsētai un LOC, un cer, ka nākamajā gadā izdosies uz Liepāju atvest vēl vairāk ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī. Rezultātus var apskatīt : http://minigolfs.lv/LiepajaOpen2022/result.htm