Liepāja Open 2019 medaļas sadalītas

Home / Jaunumi / Liepāja Open 2019 medaļas sadalītas

2. un 3. martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu minigolfa laukumos jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās starptautiskais turnīrs minigolfā Liepāja Open 2019, kurš šogad bija pulcējis ļoti kuplu un minigolfa zvaigznēm bagātu dalībnieku sastāvu.
Šogad startēja rekordliels dalībnieku skaits – 58 spēlētāji no 9 valstīm.
Liepāja Open sacensības notika jau septīto reizi. To kopīgi organizēja minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija, savu atbalstu sniedza Liepājas pilsētas domes Sporta pārvalde un Liepājas Olimpiskais centrs.
Sakarā ar to, ka augusta sākumā Liepājā norisināsies Eiropas Junioru čempionāts minigolfā, tad ļoti daudzu vadošo valstu spēlētāji Liepāja Open turnīru izmantoja kā lielisku treniņu, lai iepazītos ar Olimpiskā centra laukumiem un Liepājas pilsētu, viesnīcām, u.c. infrastruktūru.
Pirmo reizi Liepāja Open vēsturē tika izcīnīti medaļu komplekti jaunāko junioru (bērnu) U-15 grupā, kā arī U-23 komandām.
Liepājā kopumā tika izcīnīti 8 individuālie medaļu komplekti, kā arī 2 komandu medaļu komplekti un vairāki kausi.
2 dienu laikā visi dalībnieki izspēlēja 7 apļus, pēc kuriem tika sadalītas medaļas visās grupās. 8.(fināla) aplī 18 labākie spēlētāji no visām grupām cīnījās par galveno trofeju – Liepāja Open kausu.
Meiteņu U-15 grupā uzvaru svinēja Viktorija Hazejeva no Krievijas (160 punkti), sudrabs Jūlijai Joransonei (Zviedrija, 166 punkti). Bronzu izcīnīja vēl 1 Krievijas sportiste Margarita Lisova (175).
Zēnu U-15 grupā zelts Lauro Klokeneram (Vācija, 150 punkti), bet sudrabu izcīnīja turnīra jaunākais dalībnieks, 8-gadīgais Mārtiņš Medveckis (Latvija).
Meiteņu junioru U-19 grupā zelts Jeniferai Joransonei (Zviedrija, 145 punkti). Sudrabs Monikai Minarikovai (Čehija, 153), bronza arī čehietei Kristinai Palanovai (163).
Zēnu junioru U-19 grupā triumfēja pērnā gada Pasaules junioru čempions Aleksandrs Njurds (Zviedrija), kurš tikai pārspēlē pārspēja čehu Danielu Brtevniku (abiem pa 145). Bronzu izcīnīja zviedrs Amirs El Kačani (150).
Senioru dāmām zelts polietei Barbarai Lukaševskai.
Senioru kungiem 3. gadu pēc kārtas triumfēja soms Marku Silmans (160 punkti). Sudrabu izcīnīja Zviedrijas izlases ģenerālmenedžeris Stefans Jilbergs (171), bet bronzu spraigā cīņā ar labākajiem poļu kolēģiem nosargāja Liepājas minigolfa kluba šefs Verners Kiršs (183).
Dāmām zeltu izcīnīja vairākkārtējā Pasaules un Eiropas junioru čempione Alena Doleželova (Čehija, 163 punkti). Mūsu 2007.gada Eiropas junioru čempionei Madara Ambrēnai sudrabs (179), bet bronzu ar lielisku finišu izrāva Evelīna Matisone (184), par 1 punktu apsteidzot Pasaules Minigolfa federācijas Junioru komitejas vadītāju Sandru Walkeri (Somija).
Kungu grupā uzvaru svinēja Daniels Mozers (Šveice, 138 punkti). Sudrabu jau otro gadu pēc kārtas ieguva soms Aki Silmans (140), bet bronza vēl vienam šveicietim Larsam Anderegam (143).
U-23 komandām zeltu izcīnīja galvenie favorīti – Zviedrijas izlase (438 punkti). Sudrabs Čehijai (453), bet bronzu pašā finišā, pārspējot ļoti labi spēlējošo Latvijas izlasi, izrāva Sveice (480).
Komandu cīņā zelts Šveices komandai “Swiss-1” (441), sudrabs pērnā gada čempioniem “Lutra Lutra” (Somija, 452), bet bronza Zviedrijas komandai “Mastermind” (460).
Par turnīra absolūto uzvarētāju superfinālā Open klasē kļuva šveicietis Daniels Mozers (158 punkti). Sudrabu izcīnīja Aki Silmans (Somija, 159). Bronza Pasaules 2017.gada čempionam Aleksandram Dahlstedam (Zviedrija, 164).
Īpaši jāuzteic labākais Liepājas juniors Rūdolfs Lagzda, kurš pēc 1.sacensību dienas bija sacensību līderis junioru grupā. Beigās gan Rūdolfs finišēja 5.vietā junioru grupā, taču kā vienīgais no Latvijas spēlētājiem iekļuva superfinālā, kur izcīnīja augsto 10.vietu.
Ārzemju viesi uzteica brīnišķīgo un ļoti viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad atbraukt atkal, paņemot līdzi draugus.
Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem un cer, ka nākamajā gadā izdosies uz Liepāju atvilināt vēl vairāk ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī.
Rezultātus var apskatīt : http://minigolfs.lv/liepajaopen/straight.htm