Kristiāna un Verners Kirši spēlē starptautiskajā pāru maratonā Itālijā

Home / Jaunumi / Kristiāna un Verners Kirši spēlē starptautiskajā pāru maratonā Itālijā

20.-21. janvārī Itālijas pilsētiņā Vedano norisinājās tradicionālais pāru nakts maratons – viens no ziemas minigolfa sezonas populārākajiem turnīriem Eiropā – “Troffeo Nissan ‘2024”. Tajā jau 6.reizi startēja Liepājas spēlētāji – Kristiāna Kirša un Verners Kiršs.

Sacensības, kuras tiek dēvētas par neoficiālo Eiropas Pāru čempionātu, tradicionāli notiek uz Eiropas labākajiem iekštelpu betona laukumiem, un tajās bez mājiniekiem jau tradicionāli piedalījās virkne Eiropas labāko minigolferu no dažādām valstīm. Šogad maratonā startēja 51 pāris.

Verners, kurš spēlēja pirmos 5 apļus [naktī], iesāka nedaudz iesildoties 32, 34, 32 un 30. Maratona 5.apli Verners pabeidza ar 29.

6.aplī [rīta pusē] spēlē iesaistījās Kristiāna. Viņai sākumā arī iznāca tāda kā iesildīšanās – 32 un 34. 3.aplī Kristiāna nospēlēja ļoti labi – 28, tad – 30 un 28, bet finišēja ar savu labāko apļa rezultātu – 26.

Tas kopvērtējumā mūsējos ar 309 punktiem ierindoja 44. vietā absolūtajā vērtējumā. Savukārt jaukto pāru (Mixed) konkurencē mūsējie izcīnīja – 10.vietu, bet ārzemju pāru konkurencē 29.vietā.

Varētu teikt, ka pēc izcīnītās jaukto pāru bronzas pērn, ir sperts solis atpakaļ, taču jāņem vērā, ka šogad šajā turnīrā spēlēja virkne esošo un bijušo Eiropas un Pasaules čempionu, un rezultātu līmenis bija ļoti augsts.

Par maratona absolūtajiem uzvarētājiem kļuva austriete, Eiropas čempione Lāra Jēle pārī ar šveicieti Bruno Ruhu, uzstādot jaunu sacensību rekordu – 249 punkti. Sudrabu otro gadu pēc kārtas izcīnīja itālis Paolo Porta pārī ar vācieti, “Liepaja Open ‘2022” absolūto uzvarētāju Miroslavu Stopariču (250). Bronzu izcīnīja Šveices pāris- Eiropas ex-čempions Reto Zommers / Kristofers Džeks (253).

Liepājnieku pāris saka paldies Latvijas Minigolfa klubu asociācijai par finansiālo atbalstu, lai varētu piedalīties Vedano turnīrā. Tagad labākie Latvijas spēlētāji gatavosies starptautiskajam turnīram “Liepaja Open ‘2024”, kurš 24.-25.februārī jau 11. reizi norisināsies Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos.