Noskaidroti “Liepāja Open 2023” uzvarētāji

25. un 26. februārī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau desmito reizi norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs Liepāja Open 2023.

Šogad turnīram bija pieteicies liels dalībnieku skaits – 22 spēlētāji no 7 valstīm.  

Sacensību formula nosaka, ka pēc deviņiem apļiem tiek apbalvoti uzvarētāji atsevišķās klasēs, bet desmito apli spēlē labākie 18 sportisti, t.s., “Open” klasē, izcīnot turnīra absolūtā uzvarētāja titulu – GRAND PRIX.

Sacensības bija ļoti spraigas un aizraujošas, tāpat jāatzīmē arī ļoti augstvērtīgais rezultātu līmenis. Lai gan neviens sportists vienā aplī nenospēlēja absolūto rezultātu 18, bet ‘gandrīz maģisko 19’ spēlētāji sasniedza 6 reizes – tajā skaitā sacensību uzvarētājs to paveica pat divos apļos, un divas reizes to spēja veikt arī labākais Latvijas spēlētājs.

Kungu un OPEN konkurencē dominēja Norvēģijas spēlētājs Ēriks Fause Hovinds (Christiania MC), kurš 1. sacensību dienā 6 apļus nospēlēja ļoti stabili – ar vidējo rezultātu zem 20 ! Ēriks pēc 4.apļa iekārtojās līderpozīcijās un vadības grožus līdz finišam tā arī nevienam neatdeva, izcīnot uzvaru gan kungu konkurencē (190 punkti), gan apvienotajā Open klasē (211), un pirmo reizi izcīnot turnīra GRAND PRIX.

Junioru grupā pēc sacensību 1. dienas vadībā bija izvirzījies 12 gadus vecais Mārtiņš Medveckis (MGK Līva). Diemžēl 2. sacensību dienā pašā finiša taisnē viņu apsteidza norvēģis Henriks Magnussens (Halden MGK, 273 punkti), kurš kļuva par čempionu junioriem. Mārtiņam šogad sudrabs (276).

Dāmu grupā uzvaru svinēja liepājniece Kristiāna Kirša, kura pārstāv Itālijas klubu MC Follonica (228 punkti). Sudrabu, pirmo reizi viesojoties Liepājā, izcīnīja Ķīnas spēlētāja Caiyao Song (Halden MGK).

Kungu grupā, kā vienmēr norisinājās visspraigākās cīņas. Ļoti labi spēlēja arī labākie no mūsējiem – Emīls Šimanskis, Jānis Džiguns, Jānis Medveckis un Rūdolfs Lagzda. Vissparīgāk ar līderiem spēkojās Emīls, kurš finišēja sudraba pozīcijā (summā 196 punkti), par 1 punktu apsteidzot pērnā gada LIEPAJA OPEN absolūto čempionu, bijušo Vācijas izlases spēlētāju Miroslavu Stoprariču (1.MGC Mainz, 197) 4.vietā ierindojās Andrea Montomoli (MC Follonica, Itālija, 200), bet 5.vietu izcīnīja bijušais liepājnieks Jānis Džiguns (203). Olimpisko sešinieku noslēdza vēl viens eksliepājnieks Jānis Medveckis (208). Pārējie MGK Līva spēlētāji ieguva sekojošas vietas – 7. Rūdolfs Lagzda (215), 8. Sandris Mūrnieks (225), 9. Reinis Mārtiņš Miķelsons, 10. Jānis Miķelsons.

Senioru grupā pirmie 2 apļi ne visai sekmīgi padevās Liepājas minigolfa kluba prezidentam Verneram Kiršam (25; 26), tomēr pēc tam Verners strauji kāpināja tempu, cenšoties notvert līderi – Pasaules minigolfa federācijas (WMF) Sporta viceprezidentu Pasi Aho (BGC Neutraubling, Somija). Pirms izšķirošā [9.] apļa Verners bija panācis savu galveno konkurentu, taču pēdējā aplī stiprāki nervi un veiklāka roka izrādījās somam, kurš svinēja savu pirmo uzvaru Liepājā individuālajā vērtējumā (206 punkti). Verneram šoreiz sudrabs (208). Bronzu izcīnīja MGC Sopot (Polija) prezidents Bogdans Milohs (238).

Komandu cīņā pārliecinoši uzvarēja starptautiskā komanda “Fire & Ice” (Ēriks Fause Hovinds, Miroslavs Stoparičs un Pasi Aho). Čempioniem 9 apļu summā 593 punkti.

Cīņa par sudraba medaļām izvērtās īstā trillerī, jo 2 komandas – jauktā Latvijas-Itālijas komanda “Balsam Spritz” (Kristiāna Kirša, Andrea Montomoli un Verners Kiršs) un Liepājas U-23 junioru komanda “Tourists” (Emīls Šimanskis, Rūdolfs Lagzda un Sandris Mūrnieks) finišēja ar absolūti identisku rezultātu – 636 punkti. Pārspēlē pie 1. laukuma laimīgu uzvaru svinēja un sudraba medaļas izcīnīja “Balsam Spritz”, bet “Tūristiem” nācās samierināties ar bronzu.

4.vietā ierindojās liepājnieku un ex-liepājnieku apvienība “Play 4 Score” (Jānis Džiguns, Jānis Medveckis un Reinis Mārtiņš Miķelsons) – 644 punkti. Jāatzīmē, ka šī komanda ilgu laiku atradās godalgoto trijniekā, bet diemžēl neveiksmes pašā finišā neļāva iegūt kādu medaļu.

Pēdējā [10.] aplī tika izcīnīt kausi Open klasē. Pirms fināla, esot pārliecinošā vadībā ar 10 punktu pārsvaru, savu pārsvaru nosargāja un par turnīra absolūto čempionu kļuva Norvēģijas spēlētājs Ēriks Fause Hovinds, pirmo reizi izcīnot “Liepaja Open” GRAND PRIX (summā 211 punkti). Sudraba un bronzas ieguvēju noskaidrošanai bija jārīko pārspēle, jo gan Vācijas spēlētājs Miroslavs Stoparičs, gan mūsu Emīls Šimanskis abi finišēja ar identisku rezultātu (pa 218 punktiem). Stoparičs pārspēlē izrādījās veiksmīgāks un izcīnīja sudrabu, bet Emīlam jau otro gadu pēc kārtas bronza.

Arī 4.vietas ieguvēja noskaidrošanai bija jārīko pārspēle starp Itālijas spēlētāju Andrea Montomoli (MC Follonica) un Jāni Džigunu (MGK Līva) – abiem pa 229 punktiem. Džiguns pārspēlē pie 2. celiņa ņēma virsroku, izcīnot 4.vietu. 5.vietā ierindojās Montomoli. 6.vietu izcīnīja Pasi Aho (230), bet 7.vietu Verners Kiršs (abiem pa 232).

Ārzemju viesi bija ļoti priecīgi atkal viesoties un spēlēt Liepājā. Ciemiņi uzteica brīnišķīgo un ļoti viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī lielisko sacensību organizāciju un atmosfēru LOC, un solījās nākamgad ierasties atkal, paņemot līdzi citus draugus.

Minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija pateicas visiem turnīra atbalstītājiem, īpaši Liepājas valstspilsētas pašvaldībai un Liepājas Olimpiskajam centram, un cer, ka nākamajā gadā izdosies uz Liepāju atvilināt vēl vairāk ārvalstu viesu un noorganizēt turnīru vēl augstākā līmenī. Rezultātus var apskatīt : https://open.minigolfs.lv/result.htm