11. starptautiskais minigolfa turnīrs “Liepaja Open 2024”

Home / Jaunumi / 11. starptautiskais minigolfa turnīrs “Liepaja Open 2024”

24. un 25. februārī Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu minigolfa laukumos norisināsies starptautiskais turnīrs minigolfā Liepaja Open 2024.  

Liepaja Open turnīrs šogad norisināsies jau 11. reizi. Turnīrā startēs labākie Latvijas spēlētāji un vairāki ārzemju spēlētāji.

2012. gadā Liepājā norisinājās Ziemeļvalstu čempionāts minigolfā, pēc kura liepājnieki saņēma cildinošas atsauksmes par labu turnīra organizāciju, tāpēc 2013. gadā tika nolemts rīkot jaunu starptautisku turnīru.

Šo gadu laikā Liepaja Open turnīrs ir ieguvis labu slavu minigolfa pasaulē un iekarojis stabilu vietu starptautisko turnīru kalendārā.

Sacensības kopīgi organizē minigolfa klubs „Līva” un Latvijas Minigolfa klubu asociācija, savu atbalstu sniedz Liepājas valstspilsēta un Liepājas Olimpiskais centrs.

Šīs turnīrs ir ar ļoti pievilcīgu un demokrātisku formātu – tajā piedalās gan labākie juniori, gan dāmas, gan kungi un seniori.

Devīto reizi Liepaja Open vēsturē paralēli individuālajām sacensībām norisināsies arī komandu sacensības. Katra komanda sastāv no 3 spēlētājiem, kuri var būt gan no dažādām klasēm, gan dažādām valstīm. Iepriekšējos gados komandu sacensības izraisīja īpaši lielu interesi.

Liepājā kopumā tiks izcīnīti 7 medaļu komplekti un vairāki kausi.

Divu dienu laikā visi dalībnieki izspēlēs 7 apļus, pēc kuriem sadalīs medaļas visās grupās. Astotajā- (fināla) aplī 18 labākie spēlētāji no visām grupām cīnīsies par galveno trofeju – Liepaja Open ceļojošo kausu.

Turnīra organizatori cer, ka 2024. gadā turnīram izdosies piešķirt vēl lielāku uzrāvienu pēc Covid piespiedu pauzes. Paredzams, ka šogad turnīrā varētu piedalīties ap 30-35 spēlētājiem, no kuriem 15-20 būtu ārzemju sportisti no vismaz 7 valstīm.

Liepājnieki jau tradicionāli gaida ciemos spēlētājus no Somijas, Polijas, Vācijas un Itālijas, kuri ir ļoti iecienījuši mūsu pilsētu. Šogad otro reizi ir gaidāmi ciemiņi no Norvēģijas. Liepāju apciemos arī Čehijas spēlētāji. Bez viņiem turnīrā startēs arī vadošie Latvijas minigolferi, no kuriem vairums ir liepājnieki.

22. un 23. februārī visi spēlētāji iepazīsies ar Liepājas Olimpiskā centra minigolfa laukumiem – notiks oficiālie treniņi.

24. februārī visas dienas garumā un 25. februāra priekšpusdienā norisināsies sacensības. Sestdien plkst. 10 sacensību svinīgā atklāšana, sacensību sākums sestdien plkst. 10.30, bet svētdien starts plkst.10.