Noslēgušās ikgadējās sacensības Liepāja Open

Home / Jaunumi / Noslēgušās ikgadējās sacensības Liepāja Open

Noslēgušās jau ceturto reizi rīkotās starptautiskās minigolfa sacensības Liepāja Open. Šoreiz ārzemju viesi bija īpaši plaši pārstāvēti. Divi no viesiem Christians Pintons no Itālijas un Dmitrijs Pritikins no Krievijas pārstāvēja pasaulē vadošos sportistus- viņus var atrast Pasaules Minigolfa federācijas reitinga augšgalā. Jo patīkamāk, ka arī mūsējie neļāva sevi apspēlēt “vienos vārtos”. Sacensību formula nosaka, ka pēc septiņiem apļiem tiek apbalvoti uzvarētāji atsevišķās klasēs, bet astoto apli spēlē labākie astoņpadsmit sportisti, t.s., “Open” klasē, izcīnot absolūtā uzvarētāja titulu.
Dāmu klasē uzvarēja no Krievijas atbraukusī Anna Pritikina, nedaudz pietrūka Madarai Ambrēnai, kas sacensību pirmajā dienā turējās vadībā. Junioriem sacensību sākumā ar lielisku 20 vadībā izrāvās Emīls Šimanskis, bet pēc trešā apļa ar 20 vadību pārņēma Rūdolfs Lagzda, kas uzvarēja junioru klasē, turklāt viņš ilgstoši turējās vadošajā grupā arī Open klasē. Senioriem vadības grožus pārmaiņus dalīja Liepājas vecmeistars Verners Kiršs un Polijas ciemiņš Bogdans Milohs, tomēr sacensību noslēgumā vairāk spēka bija atlicis Bogdanam, kurš arī ieguva uzvaru senioru kungu klasē. Kungu konkurencē vadību ar skaistu 19 pirmajā aplī sāka Christians Pintons un pelnīti noturējās vadībā līdz sacensību beigām, izcīnot uzvaru kungu konkurencē un apvienotajā Open klasē. Viņa sekotāji mainījās katrā aplī, bet mājiniekus tomēr tuvāk par 5.vietu nepielaida.
Open klasē otro vietu ieguva Pasi Aho no Somijas, bet pārspēlē par trešo vietu vairāk miera spēja saglabāt Dmitrijs Potikins no Krievijas, 4. vietā Alberto Pirovano (Itālija), 5. vietu ieguva arvien labāk spēlējošā Anna Pritikina. 6. vieta izšķīrās cīņā starp diviem mūsējiem- junioru Klāvu Kalniņu un grobiņnieku Reini Mārtiņu Miķelsonu. Šo divcīņu uzvarēja Klāvs un saņēma kausu par 6. vietu Open klasē.
Lielu pārsteigumu visiem spēlētājiem komandu cīņā sagādāja Liepājas junioru komanda, kurā spēlēja Rūdolfs Lagzda, Klāvs Kalniņš un Emīls Šimanskis, kam šoreiz izdevās pieveikt visas pārējās 9 komandas, arī ar titulētajiem ārzemju viesiem sastāvā.
Viesi pēc sacensībām devās mājup, pateicoties par labu sacensību organizāciju un viesmīlību, un soloties atgriezties arī nākošgad.