Noskaidroti 2023. gada Latvijas čempioni

Home / Jaunumi / Noskaidroti 2023. gada Latvijas čempioni

Sestdien 22.jūlijā aktīvākie un labākie Latvijas minigolferi bija devušies uz Liepāju, ne tikai, lai klātienē vērotu “Prāta vētras” koncertu, bet pirms tam arī izspēlētu Latvijas kausa 2.posma sacensības un vienlaicīgi sacenstos arī par Latvijas Meistaru tituliem.

Jāatzīmē, ka šoreiz, kad Latvijas čempionāts pirmo reizi norisinājās LOC iekštelpu laukumos, minigolferi bija izvilkuši “lielo lozi”, jo laukā pamatīgi gāza lietus.

Sacensības vislabāk (ar 21) uzsāka Liepājas minigolfa kluba šefs Verners Kiršs. 2.aplī Verners spēlēja vēl labāk, un ar lielisku 19, esot par mata tiesu no maģiskā “18”, izvirzījās pārliecinošās līderpozīcijās. Taču līderis “saplīsa” (25; 22), un viņu metās tvert abi labākie Liepājas ex-juniori – Rūdolfs Lagzda un Emīls Šimanskis, kuri pirmajos apļos bija “nedaudz aizgulējušies” un nospēlējuši identiski (25; 24). Pēc 4.apļiem vistuvāk līderim bija Rūdolfs (21; 20), bet Emīlam (22; 21). Fināla [5.] apli Verners sāka perfekti un vēl 9 celiņus pirms beigām viņš bija sacensību līderis, tomēr beigās viņu apsteidza un par Latvijas čempionu absolūtajā vērtējumā un Kungu grupā kļuva Rūdolfs Lagzda (110 punkti).  

Junioriem U-19 grupā par čempionu kļuva 12 gadus vecais Mārtiņš Medveckis (MGK Līva). Junioriem U-23 grupā par Latvijas čempionu tika kronēts Emīls Šimanskis (113 punkti). Emīlam arī 2.vieta Open grupā. Senioru grupā kārtējo čempiona titulu izcīnīja Verners Kiršs (115), kuram arī 3.vieta kopvērtējumā. Kungu grupā sudraba medaļu izcīnīja Jānis Medveckis (116), bet bronza šoreiz  grobiņniekam Reinim Mārtiņam Miķelsonam (124).

Nākamais, 3. Latvijas kausa izcīņas posms, kurš vienlaicīgi būs Latvijas Pāru čempionāts, norisināsies Valmierā, “Avotu” laukumos augusta vidū.