Liepāja Open piesakās ārzemju komandas

Home / Jaunumi / Liepāja Open piesakās ārzemju komandas

Kā zināms, nākamā gada 2.-3. martā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau septīto reizi norisināsies starptautiskais turnīrs minigolfā Liepaja Open ‘2019, kurā startēs labākie Latvijas spēlētāji un vairāku ārvalstu spēlētāji.
Turnīram oficiāli ir pieteicies vēl viens ārzemju ciemiņš – Pasaules minigolfa federācijas (WMF) Sporta direktors, viena no Somijas un pasaules minigolfa leģendām Pasi Aho, kurš Liepājā viesosies jau 7. reizi un šeit jūtas gandrīz kā mājās.
Jāatzīmē, ka Pasi Liepaja Open turnīrā spēlēs jau 6.reizi. Pasi šo gadu laikā ir izcīnījis 1 sudraba un 2 bronzas medaļu vīriešu grupā un 1 zelta un 1 bronzas medaļu komandu vērtējumā. Open kategorijā viņam ir 1 sudraba un 2 bronzas medaļas.
Tieši Pasi Liepājas minigolfa saime var pateikties par iespēju nākamvasar Liepājā organizēt Eiropas Junioru čempionāts.
Turnīram ir pieteikušies arī pirmie spēlētāji no Vācijas – Sebastians fon Bloks un Ulrihs Hurters, abi no Bonnas. Liepājnieki ar abiem vāciešiem pirmo reizi tikās vasarā starptautiskajā minigolfa turnīrā Krynica Morska Open ‘2018 Polijā, kura laikā arī ielūdza jaunos vācu draugus uz Liepāju.
Turnīram oficiāli ir pieteikušies vēl ārzemju ciemiņi – Pasaules minigolfa federācijas (WMF) Jaunatnes komisijas vadītāja, šveiciete, kura pārstāv Somiju, Sandra Walkere un ilggadējais Zviedrijas izlases galvenais treneris / ģenerālmenedžeris Stefans Gilbergs, kurš Liepājā viesosies pirmo reizi.
Tālajā 2000.gadā, kad Rīgā, Uzvaras parka laukumos norisinājās Eiropas čempionāts minigolfā, Stefans Gilbergs bija čempionu – Zviedrijas izlases – galvenais treneris.
Jātzīmē, ka Sandra Walkere Liepāja Open apmeklējumu plāno apvienot ar inspekcijas vizīti, lai labāk sagatavotos vasarā Liepājā gaidāmajam Eiropas Junioru čempionātam. Čempionāta laikā viņa būs turnīra direktore.
Šī gada Liepaja Open būs īpašs, jo daudziem ārzemniekiem tas kalpos kā iepazīšanās un gatavošanās turnīrs pirms augustā Liepājā paredzētā Eiropas Junioru čempionāta minigolfā. Tāpēc domājams, ka Liepaja Open turnīrā varētu startēt rekordliels ārzemju spēlētāju – īpaši junioru skaits.
Liepājnieki tradicionāli gaida ciemos spēlētājus no Somijas, Polijas, Krievijas, kuri ir ļoti iecienījuši mūsu pilsētu un turnīru. Bez viņiem turnīrā startēs arī vadošie Latvijas minigolferi, no kuriem vairums ir liepājnieki.