Liepāja gatavojas Eiropas junioru čempionātam minigolfā 2019

Home / Jaunumi / Liepāja gatavojas Eiropas junioru čempionātam minigolfā 2019

Liepāja pavisam drīz – jau pēc mēneša kļūs par Eiropas minigolfa galvaspilsētu, jo Pasaules minigolfa federācija (WMF) ir izrādījusi ļoti lielu cieņu Latvijas un Liepājas minigolfam – Liepājā norisināsies vēl nebijis augstākā līmeņa starptautisks forums – Eiropas Junioru (U-19) čempionāts minigolfā (YEC).
Parasti šādi starptautiskie čempionāti norisinās uz 2 sistēmu (eternīts / betons vai eternīts / filcis) minigolfa laukumiem, taču izņēmuma kārtā Liepājai ir atļauts rīkot čempionātu uz vienas sistēmas (eternīta) laukumiem.
Eiropas Junioru (U-19) čempionāts norisināsies 7.–10. augustā Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu minigolfa laukumos. Jāatzīmē, ka pirms tam no 30.jūlija līdz 6.augustam visu valstu spēlētāji iepazīsies ar Liepājas Olimpiskā centra minigolfa laukumiem – notiks treniņi.
Starptautiskais turnīrs minigolfā Liepāja Open, kurš ir norisinājies Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau 7 gadus pēc kārtas, šo gadu laikā ir audzis un attīstījies, un katru gadu ir piesaistījis arvien lielāku [tajā skaitā ārvalstu] dalībnieku skaitu, un neapšaubāmi ir sekmējis faktu, ka Liepāja ir ieguvusi tiesības rīkot Eiropas Junioru čempionātu minigolfā.
Paredzams, ka uz čempionātu ieradīsies 80 spēlētāji un 25 treneri no 11 vai 12 valstīm. Bez tam Liepājā ieradīsies arī Starptautiskās Minigolfa federācijas (WMF) tiesnešu brigāde ar sacensību direktoru priekšgalā.
Bez ārzemniekiem turnīrā startēs arī Latvijas izlase, kuras vadošie spēlētāji, kā arī treneri ir liepājnieki.