Latvijā pirmo iekštelpu eternīta laukumu atklāšana

Home / Jaunumi / Latvijā pirmo iekštelpu eternīta laukumu atklāšana

Otrdien, 15. februārī Liepājas Olimpiskā centra 0.stāvā, plkst. 16.00 tiks atklāti pirmie eternīta seguma minigolfa laukumi telpās.
Pasaulē minigolfu spēlē kopš 20.gadsimta 30.-tajiem gadiem visu vecumu, dzimumu un fiziskās kondīcijas cilvēki. Minigolfs ir lieliski piemērots arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, taču minigolfs ir arī ļoti aizraujošs un interesants sporta veids. Latvijā tas ienāca pirms 20 gadiem, kad Siguldā 1991. gadā notika pirmās sacensības.
Latvijā minigolfu spēlē gan bijušie, gan aktīvie citu sporta veidu pārstāvji, biznesmeņi un vienkārši ģimenes cilvēki, politiķi un mūziķi, studenti un skolēni.
Ar prieku un lepnumu varam teikt, ka līdz šim neapšaubāmi visaugstākais sportiskais sasniegums ir Madaras Kiršas uzvara 2007. gada Eiropas atklātajā junioru čempionātā.
Ļoti labi starptautiskajos minigolfa čempionātos spēlē Latvijas dāmu izlase, kuras dalībnieces varēsiet turpmāk sastapt šajos laukumos. Paredzēti regulāri amatieru un bērnu turnīri, kā arī darbu sāks bērnu minigolfa skola, ar kuras audzēkņiem minigolfa spēles noslēpumos dalīsies vairākkārtēja Latvijas čempione Dace Kupce- Krieviņa un minigolfa vecmeistars, viens no Latvijas labākajiem spēlētājiem Verners Kiršs.
Par paveikto īpašs paldies pienākas visiem, kas sekmējuši šo minigolfa laukumu izbūvi. Visu šī sporta veida entuziastu darbošanās ir pamats turpmākam rezultātu kāpumam, un, kas zina, varbūt tieši Liepājas OC laukumos Latvijas minigolferiem izdosies sasniegt arī līdz šim nesasniegto sapņu rezultātu 18 uz 18 laukumiem…